Sinan ATEŞ Biyografisi

Sinan Ateş 1984 yılının Ağustos ayında dünyaya gelmiştir. Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı, Siyasetçi ve akademisyen.

Sinan Ateş Nereli?

Sinan Ateş aslen Balıkesir İli, Dursunbey İlçesi nüfusuna kayıtlı ve Dursunbey İlçesi’nde doğmuştur. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini Bursa’da tamamlamıştır. Vatani görevini Deniz Piyade Er olarak yerine getirmiştir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sinan Ateş Neden Kaç Yaşında Öldü?

Sinan Ateş 30 Aralık 2022 tarihinde silahlı saldırı sonucu 38 yaşında hayata gözlerini yummuştur.

Kronoloji

90%
Eğitim Hayatı

2006 senesinde Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. 2009 senesinde, Sosyal Bilgilerde Sınıf İçinde Tarih Diyagramlarının Kullanım Türlerinin Öğrenci Başarısına Etkisi başlıklı tezi ile Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2018 senesinde ise Demokrat Parti Dönemi Din-Siyaset İlişkileri başlıklı tezi ile Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsünde doktorasını tamamlamıştır.
Doç. Dr. Sinan Ateş, günümüz itibariyle Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı olarak hizmetlerini sürdürmüştür.

80%
Siyasi Hayatı

SİYASİ HAYATI
Sinan Ateş, lisede okurken Bursa Ülkü Ocakları'na katıldı. 2000-2002 yılları
arasında Bursa Ülkü
Ocakları'nda
'Lise
Başkanlığı yaptı. 2002- 2006 yılları arasında Ülkü Ocakları Ankara ve genel merkez yönetimlerinde yer aldı. 2006 yılında Ülkü Ocakları Genel Sekreter Yardımcılığı'na
getirildi.
2007 yılında MHP Bursa
Milletvekili İsmet Büyükataman'ın danışmanı oldu. 2019 yılında Devlet Bahçeli'nin talimatıyla Ülkü Ocakları Genel Başkanı oldu. 2020 yılında istifa etti.

95%
Kitapları

Hedef Turan
Türkiye’de Din Politikaları ve Din-Siyaset İlişkisi
Harf İnkılabı ve Millet Mektepleri (1928-1935)
NUTUK
Göktürkler

75%
Kopma Noktası

Sinan Ateş, istifasını Twitter'dan şu sözlerle duyurmuştu: ``Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı, ömür boyu taşıyacağım en kutsal unvan olacaktır. Ülküdaşlarım haklarını helal etsinler. Bu can bu bedende oldukça Liderim Sayın Devlet Bahçeli'nin ve davamın emrinde olacağım.``
2019 yılında Devlet Bahçeli'nin talimatıyla Ülkü Ocakları Genel Başkanı olan Sinan Ateş, İYİ Parti'nin kuruluş sürecinde MHP yönetiminden yana tavır alarak partiden ayrılanları eleştirmişti.
Sinan Ateş, 2 Nisan 2020 tarihinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin isteği ile genel başkanlık görevinden istifa ederek Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı.

EMANETLERİ

Basından

%d